4 LO: KAPITALNY MECZ W BRUDZOWICACH

SENIORZY

MECZ WALKI W BRUDZOWICACH

.

Kapitalne widowisko zobaczyli wszyscy obecni na boisku w Brudzowicach. 5 bramek i żywe, szybkie widowisko, to było to co wszyscy lubią najbardziej oglądać. Sytuacjami z tego meczu moglibyśmy chyba obdzielić pozostałe mecze z tej grupy. My skupimy się na tych najważniejszych.

Goście wyszli bardzo skupieni na ten mecz i ta gra wyglądała całkiem inaczej niż na przykład początek w meczu z Tęczą Błędów, gdzie przegrywali wtedy już 0:2. Marcin Smarzyński już w 6. minucie dał o sobie znać, ale bramkarz Niw był na posterunku. Bardzo mocno odpowiedzieli gospodarze, a najmocniej, bo kapitalną petardą popisał się Bartłomiej Kędzierski i dał prowadzenie gospodarzom (11.min). Mimo straty bramki goście grali bardzo dobrze i efekt tego oglądaliśmy chwilę potem, kiedy Smarzyński w 4 minuty strzelił dwie bramki (18 i 22. min). Obie drużyny wciąż grały otwarty futbol i kolejne bramki były kwestią czasu. W 34. minucie zakotłowało się w polu karnym gości. Gospodarze kilka razy uderzali, ale obrońcy i bramkarz blokowali piłkę, która nie chciała wpaść do ich bramki. Minutę później Mateusz Majchrzak z 5 metrów trafił w poprzeczkę. Goście przetrwali napór gospodarzy i zaatakowali sami, cóż z tego, jak w 39. min Szopa trafił w słupek. W odpowiedzi, w ostatniej akcji pierwszej połowy ponownie Kędzierski uderzył, ale piłka otarła się o słupek i wyszła na aut...

Gospodarze na drugą część meczu wyszli bardzo zmobilizowani do odrobienia strat i na dzień dobry...dostali bramkę. Po ładnej akcji Fonfara, Smarzyński, Cygnar ten ostatni z bliska trafił do pustej bramki (49.min). Chwilę potem Smarzyński wygrał pojedynek z bramkarzem Niw i mając przed sobą pustą bramkę posłał piłkę obok słupka (53.min). Nie strzelili goście, strzelili gospodarze. Były gracz Szczakowianki Maciej Kruczek podał do Majchrzaka, a ten ze stoickim spokojem technicznym strzałem umieścił piłkę w bramce gości. Gospodarze złapali kontakt i wciąż byli w gazie...W 58. minucie Kędzierski z rzutu wolnego trafia w bramkarza. W 68. minucie Majchrzak strzela głową, ale piłka przechodzi nad poprzeczką. W 74.minucie znów Kędzierski trafia z rzutu wolnego w poprzeczkę. Niwy atakowały, a goście groźnie kontrowali, ale dobrze interweniował bramkarz Niw Wojciech Ciszewski (szczególnie po dwóch uderzeniach Pawła Cygnara).

Wynik się już nie zmienił i po tym bardzo dobrym spotkaniu Drwale z Jaworzna wywożą cenne 3 punkty. Zimę piłkarze Pawła Cygnara spędzą na fotelu lidera. Szkoda piłkarzy Sebastiana Gzyla, ale nie mają się czego wstydzić. A te słupki i  poprzeczki będą się śnić po nocach Majchrzakowi i Kędzierskiemu...

.

NIWY BRUDZOWICE - SZCZAKOWIANKA JAWORZNO   2:3 (1:2)

(Kędzierski 11, Majchrzak 57 - Smarzyński 18 i 22, Cygnar 49)

.

źródło: własne

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

• REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów) - DG Łosień
  • CUTLINE (odzież sportowa, odzież casualowana, sublimacja) - 792 799 000
  • CENTRUM PSYCHOTERAPI - PSYCHOLOG SPORTU (praca z drużynami, rodzicami zawodników)

=======================================================================================