1 LO: WAŻNA WYGRANA TĘCZY Z SOŚNICĄ

1 LO BYTOM - ZABRZE

WAŻNA WYGRANA TĘCZY NAD SOŚNICĄ

.

Było to bardzo ważne spotkanie dla obu drużyn. Sośnica w przypadku wygranej mogła wskoczyć w środek tabeli. Wygrana Tęczy dawała im przysłowiowy „tlen” i dalszy kontakt z drużynami, które chcą się wydostać z dołu tabeli, w tym min. z Sośnicą.

A sam mecz? Nie był super widowiskiem, ale też kibice nie mogli się nudzić. Mimo przenikliwego zimna były momenty, gdzie robiło się ciepło pod obiema bramkami. Więcej sytuacji było w pierwszej połowie, za to w drugiej zobaczyliśmy rozstrzygającą bramkę.

W 11. minucie ładną główką popisał się kapitan Sośnicy Wojciech Popiel, ale refleksem popisał się bramkarz Tęczy Marcin Musioł. W 14. minucie Dawid Skutnik strzela, ale piłka mija słupek bramki gospodarzy. W 19. minucie Tomasz Dura stanął przed szansą na strzelenie bramki dla gości, ale z 5 metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Gospodarze odpowiedzieli w 24. minucie, kiedy to na ładny strzał z ok. 25 metrów zdecydował się Andreas Osman, ale piłka przeszła obok spojenia słupka z poprzeczką. W 26. minucie oglądalibyśmy chyba bramkę kolejki, gdyby piłka po pół woleju zawodnika Sośnicy Dury zamiast w słupek wpadła by do bramki. Minutę później Skutnik mógł dać prowadzenie gościom, ale jego próbę lobu wyłapał Musioł. Przewaga gości w pierwszej połowie, którzy mimo wielu sytuacji nie zdobyli gola.

W drugiej połowie już nie było tylu sytuacji co w pierwszej i znowu się sprawdziła stara piłkarska prawda, że jak nie strzelisz to dostaniesz. Stało się tak w 76. minucie, kiedy to po solowej akcji w polu karnym i „nawinięciu obrońcy gości” ładnym technicznym strzałem pod porzeczkę popisał się Marcin Burda. Goście chwilę potem mogli wyrównać, ale do pustej bramki nie trafił Skutnik. W 80. minucie dwukrotnie popisał się dobrą interwencją bramkarz gospodarzy Musioł, który uchronił swój zespół przed stratą bramki. Nie udało się Sośnicy wyrównać i mecz skończył się skromną, ale jakże ważną wygraną gospodarzy 1:0.

Na wypowiedzi pomeczowe obu trenerów zapraszamy do środowego artykułu OPM.

.

TĘCZA WIELOWIEŚ – SOŚNICA GLIWICE 1:0 (0:0)

Bramki:

1:0 – 76.min Burda

.

źródło: własne

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO "LOKALNA PIŁKA" OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

• MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) - DG Łosień
  • REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów) - DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) - Sławków
  • ZAMÓW TANIO PIŁKI SELECT - 530 000 566
  • CUTLINE (odzież sportowa, odzież casualowana, sublimacja) - 792 799 000
  • CENTRUM PSYCHOTERAPI - PSYCHOLOG SPORTU (praca z drużynami, rodzicami zawodników)

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

=======================================================================================